1397/3/22 سه‌شنبه با نشست های کتاب خوان مدرسه ای استان؛ مدرسه شهید زارعی چهچهه کلات میزبان نشست کتاب خوان نشست کتاب خوان مدرسه ای خرداد ماه کلات در جمع دانش آموزان پسر مدرسه شهید زارعی روستای چهچهه کلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات، غلامی، مسئول کتابخانه علامه جعفری از برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای خرداد ماه در مدرسه ی روستایی شهید زارعی چهچهه خبر داد.

این نشست کتابخوان مدرسه ای با معرفی 5 کتاب ، در آستانه ی سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب با مضمونی انقلابی صورت پذیرفت که در انتها از ارائه دهندگان تقدیر شد.

در حاشیه ی این نشست نمایشگاه کتاب پایان سال این مدرسه نیز در محل ورودی مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

گفتنی است که مدرسه ی شهید زارعی روستای چهچهه در یکی از روستاهای مرزی و محروم از توابع بخش زو شهرستان کلات می باشد که بصورت هیئت امنایی و در یک شیفت پذیرای دانش آموزان دختر و پسر این روستا می باشد.


" وصیت نامه سیاسی- الهی امام خمینی(ره)،از انتشارات عروج/ معرفی شده توسط محمدبهلولی ( دانش آموز)

‏‏جاودانه ترین پیام امام خمینی خطاب به نسل حاضر و نسلهای آینده است که در آن، امام خمینی ضمن بیان عقاید حقّه خویش، اهم آرا، تذکرات خود را دربارۀ مسائل سیاسی و اجتماعی جوامع اسلامی و جامعه انسانی در قالب تذکرات خیرخواهانه نوشته اند. این اثر تاکنون در میلیون ها نسخه از سوی ناشرین آن حضرت، چاپ و منتشر شده و به زبانهای مختلف نیز ترجمه گردیده است‏‎.‎


"پرواز جوان"نوشته مژگان سخایی از انتشارات فرهنگ منهاج/معرفی شده توسط رضا باقری( دانش آموز)

جوانان و نوجوانان گنجینه های الهی هستند که خداوند به عبودیت آنها می بالد. نوجوان می تواند با الگو قرار دادن خصوصیات رفتاری اهل بیت (ع) که آن را می توان در بندگی خدا حسن خلق و رفتار نیک مهربانی اخرت اندیشی و دوری از بخل و بدگمانی بدبینی کوته نگری و حسادت خلاصه کرد به قله رفیع ازادگی و رهایی دست یابد.

" نماز اول وقت" نوشته رجائی خراسانی از انتشارات رستگار/معرفی شده توسط حمید شجاع( دانش آموز)

چه رمزی است در اولِ وقت که با این که «عجله از شیطان است» ولی عجله کردن و شتاب برای رسیدن به نماز اول وقت، جایز و پسندیده می باشد؟
حضرت امام عبادت را وسیلۀ رسیدن به‏‎ ‎‏عشق الهی و عشق ورزی با خالق می دانستند.‏
‎‏امام به صراحت بیان کرده اند که در وادی عشق، دیگر نباید به عبادت به‏‎ ‎‏چشم وسیله ای برای رسیدن به بهشت نگاه کرد.

"شهید فهمیده" نوشته محمدرضا اصلانی از انتشارات مدرسه/ معرفی شده توسط مصطفی کمالی(دانش آموز)

کتاب شهید فهمیده، برش های داستانی از زندگی شهید فهمیده است، داستان هایی از زندگی مردی کوچک که آن قدر زندگی را خوب فهمیده بود که آسمان و زمین با تمام فَراخی اش، برای او تنگ بود.
کتاب، زندگی نوجوانی را روایت می کند که می خواهد ثابت کند می تواند هم پای دیگران، مدافع انقلاب باشد که در به ثمر نشستنش نقش داشته است.

"محمد(ص) مثل گل بود " نوشته غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات بوستان فدک/ معرفی شده توسط امیر مهدی مهدی زاده( دانش آموز)

 این کتاب هر چهار حوزه ارتباط با خدا، ارتباط با خود، ارتباط با مردم و ارتباط با خلقت را شامل می شود و چهل محور اصلی در سبک زندگی را با کودکان در میان می گذارد و علاوه بر آموزش سبک زندگی پیامبر (ص)، به رشد تفکر کودکان و پرورش هوش اخلاقی آنان نیز کمک می کند.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 210
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما