1397/3/24 پنجشنبه با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی انجام شد، برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی شهید مطهری کاریز تایباد در ماه مبارک رمضان برنامه های فرهنگی متنوع متناسب با ماه مبارک رمضان در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر کاریز تایباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد و به همت کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر کاریز برنامه های فرهنگی متنوعی در ماه مبارک رمضان به شرح ذیل انجام شد .

نمایشگاهای کتاب با محوریت شهادت امیرالمومنان حضرت علی (علیه السلام )و ارتحال امام خمینی (رحمه الله علیه ) در کتابخانه عمومی شهید مطهری و همچنین در حسنیه انقلاب شهر کاریز در محفل قرآنی خواهران به مدت یک هفته برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

بازدید نونهالان و مربیان قرآن از کتابخانه، با برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره)، ماه مبارک رمضان وقصه خوانی از کتابهای هشتمین جشنواره مسابقه کتابخوانی رضوی، تحت عناوین : مهمان خراسان مولف سعید بیابانکی و مژده گل، داستانهایی از زندگی امام رضا (ع)، مولف محمود پور وهاب
نصب پلاکارت شهادت امام علی (علیه السلام )، ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد  از جمله دیگر بنامه ها بود.

اکثر نونهالان ما چه اعضا کتابخانه ، چه در محافل قرآنی خواهران در هشتمین جشنواره مسابقه کتابخوانی رضوی (نقاشی ) شرکت نمودند بطوری که در حال حاضر با کمبود برگه نقاشی مواجه هستیم.

دو عنوان کتاب عطر گل های خورشید مولف ،  مرضیه غفار ، ویژه کودکان و دغدغه های روح الله ، مولف علیرضا سبزیان  در محفل قرآنی خواهران در حسینه انقلاب از سوی کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری ، معرفی شد.

کتاب عطر گل های خورشید ، مجموعه خاطرات دوران کودکی فرزندان و نوه های امام خمینی و کسانی است که درباره ایشان نقل کرده اند . در صفحه 19 این کتاب با سرفصل«دختر خوب است »را برای خواهران خوانده شد.

-کتاب دیگر، دغدغه های روح الله ، مروری بر دغدغه ها و وصیت های مهم امام روح الله (قدس سره الشریف ) است که صفحه 81 با سرفصل دامن مادر،بهترین مکتب برای تربیت . مادر بهترین مکتبی است از برای اولاد بچه هایی را تربیت کنید که کشور را آباد کنند. حفاظت از انبیاء بکنند .....مادرها اشرف هستند. شرافت مادری از شرافت پدری بیشتر است .تاثیر مادر هم در روحیه اطفال از تاثیر پدر بیشتر است.

همچنین در همین کتاب ، صفحه 83 با سرفصل مقام خود را حفظ کنید ، خانمها را مخاطب قرار داده است .... آنهایی که زنها را می خواهند ملعبه مردان و ملعبه جوانان فاسد قرار بدهند ، خیانت کارند . زن ها نباید گول بخورند؛زنها گمان نکنند که این مقام زن است که باید بزک کرده بیرون برود با سرباز و لخت !این مقام زن نیست ؛ این عروسک بازی است نه زن . زن باید شجاع باشد ؛ زن باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت بکند . زن آدم ساز است ؛ زن مربی انسان است .

استقبال بسیار خوب نونهالان از کتابهای ویژه کودک در حسنیه انقلاب : به این شرح که یک نفر از رابطین بین کتابخانه و حسنیه تعدادی کتاب کودک امانت می گرفت و به کودکان در حسنیه انقلاب تحویل میداد و هر دو روز این برگشت و امانت کتاب بین رابط کتابخانه و نونهالان ما انجام می شد. 

همچنین کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری کاریز  تایباد در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند. 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 82
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما