1397/3/23 چهارشنبه در دیدار مدیرکل با فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی عنوان شد، انعقاد تفاهم نامه همکاری سپاه امام رضا(ع) و کتابخانه های عمومی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با فرمانده سپاه امام رضا(ع) استان انعقاد تفاهم نامه برای همکاری بیشتر بین دو نهاد تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با فرمانده سپاه امام رضا(ع) استان انعقاد تفاهم نامه برای همکاری بیشتر بین دو نهاد تاکید شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی و ضرورت ورود همه دستگاهها و نهاد به این مقوله جهت توسعه و پیشرفت گفت: ما با همین موضوع و هدف اقدام به حضور در مجموعه های مختلف کرده ایم تا  همه دستگاهها در این امر مشارکت داشته باشند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد:  یکی از کارهایی که در  دوره مدیریت کنونی نهاد کتابخانه های عمومی و مدیران این نهاد به عنوان سرداران فرهنگی انقلاب اسلامی برگزاری سلسله  نشستهای کتابخوان با هدف به اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده است.

وی ادامه داد: نشست کتاب خوان در استان ما نیز در سطوح مختلف در حال برگزاری است و آنچه که در حال حاضر با جدیت در حال پیگیری است نشست کتاب خوان مدیران است.

وی ادامه داد: حضور شخص مدیر در برنامه های حول محور کتاب و کتابخوانی تاثیر بسزایی در تشویق و انگیزه حضور مردم در کتابخانه هاست.

سبزیان با اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و کسب رتبه برتر استان در جشنواره سال گذشته گفت: امیدواریم که در جهت پویایی هرچه بیشتر این جشنواره بتوانیم از ظرفیتهای سپاه هم کمک بگیریم و این مجموعه نیز پای کار بیاید.

وی با اشاره به وجود 28 پروژه نیمه ساخت در کتابخانه ای در سطح استان گفت: مشارکت و همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه های جهادی و استفاده از ظرفیت این سازمان به ویژه در مناطق محروم می تواند یاری رسان فرهنگ مطالعه باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت راه اندازی نهضت مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و ادامه داد: در این باره نیز ضرورت دارد همه ظرفیت ها استفاده و دراختیار نهاد کتابخانه ها قرار بگیرد  که این نهضت نیز در حوزه فرهنگی سپاه نمود پیدا می کند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی نیز در این دیدار با تبریک عید فطر گفت: اداره فرهنگی سپاه استان آمادگی دارد درباره موضوعات عنوان شده همکاری لازم را داشته باشد و برای ایجاد همکاری بهتر و بیشتر انعقاد تفاهم نامه و درج درخواستهای بیان شده در آن پیشنهاد می شود.

یعقوبعلی نظری به پروژه ایجاد هزار نقطه اباد در کشور  و با محدوده دهستان در حوزه عملکردی سپاه اشاره کرد و ادامه داد: 5 دهستان در حال حاضر توسط سپاه استان در حال انجام است که در این مناطق نیز موارد مطرح شده با انطباق با اصول نقاط ابد قابل پیگیری است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 131
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما