1397/3/23 چهارشنبه با جشنواره کتاب خوانی رضوی در گناباد؛ تشکیل ستاد جشنواره و حضور امام جمعه در کتابخانه های عمومی تشکیل ستاد جشنواره کتابخوانی رضوی، بازدید امام جمعه شهرستان در کتابخانه ها و برنامه های فرهنگی در کتابخانه امام جعفر صادق(ع) از جمله خبرهای کتابخانه ای شهرستان همسو با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان گناباد بود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد، تشکیل ستاد جشنواره کتابخوانی رضوی، بازدید امام جمعه شهرستان در کتابخانه ها و برنامه های فرهنگی در کتابخانه امام جعفر صادق(ع) از جمله خبرهای کتابخانه ای شهرستان همسو با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان گناباد بود.

 تشکیل ستاد هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی گناباد

دبیر ستاد جشنواره کتابخوان رضوی شهرستان گناباد به تشریح برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد در اجرای جشنواره کتابخوان رضوی پرداخت.
 در این جلسه که با حضور مسئولین ده باب از کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد ضمن تقدیر و تشکر از کتابداران شهرستان که در سال گذشته اقدامات خوبی در برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوان رضوی داشتند درخواست نمود که امسال با یک همت مضاعف زمینه حضور حداکثری مردم بافرهنگ شهرستان در هشتمین جشنواره کتابخوان رضوی را بعمل آورند.

احمد مظلوم در ادامه هدف از اجرای جشنواره کتابخوانی رضوی را ترویج فرهنگ رضوی و ادای دین به ساحت مقدس امام رضا(ع) و گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه دانست و بیان داشت:جشنواره کتابخوان رضوی در سال جاری با معرفی 7 عنوان کتاب در رده های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال بصورت فردی، خانوادگی و به شکل مکتوب و آنلاین برگزار خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد:هشتمین جشنواره کتابخوان رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع) به طور همزمان در سراسر کشور و همزمان با دهه کرامت برگزار می شود و به افراد برگزیده علاوه بر لوح سپاس و تندیس جشنواره هدایای ارزشمندی نیز اهدا خواهد گردید.

حضور امام جمعه شهرستان در کتابخانه شهید ابدی شهری

امام جمعه گناباد، حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه گناباد، و رازی مسئول امور مساجد شهرستان با حضور در کتابخانه شهید ابدی شهری از برنامه های فرهنگی این کتابخانه در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی بازدید کردند.

امام جمعه شهرستان با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ و سیره ائمه  بیان نمود: یکی از تاثیرگذارترین شیوه های ترویج خصوصاً در بین قشر کودک و نوجوان استفاده از بستر کتاب و کتابخوانی است و  خواستار تلاش و جدیت بیشتردر این راستا از کارکنان کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر دستگاه های مربوطه شد.

گفتنی است با همت مسئول کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری مسابقه نقاشی از کتب معرفی شده در جشنواره رضوی، بین کودکان شرکت کننده در جلسه قرائت قرآن امام صادق(ع)نوقاب گناباد، به اجرا درآمد.

مسئول کتابخانه شهید ابدی با بیان این مطلب افزود: در  این برنامه و طبق هماهنگی های قبلی با هیات امنای مسجد جامع نوقاب گناباد و اعلام قبلی جهت شرکت کودکان و خانواده ها درمسابقه جشنواره رضوی ،مسئول کتابخانه در مراسم تلاوت قرآن مسجد حضور پیدا کرده و به برگزار ی مسابقه نقاشی جشنواره رضوی پرداخت.

در ابتدای برنامه قصه گویی و شعر خوانی از کتب "مژده گل" و "مهمان خراسان" توسط مسئول کتابخانه برای کودکان به اجرا درآمد و سپس کودکان  به کشیدن نقاشی از داستان های گفته شده پرداختند

در پایان مراسم کودکان در حضور امام جمعه محترم شهرستان ، به معرفی کتاب و شعرخوانی دو کتاب منتخب جشنواره رضوی پرداختند و جوایزی نیز از ایشان دریافت نمودند.

برنامه های فرهنگی در کتابخانه امام جعفر صادق(ع)

در برنامه های مجزا، کتاب « مژده گل» نوشته محمود پور وهاب و مجید ملا محمدی  و "مهمان خراسان" نوشته سعید بیابانکی توسط اعضا فعال کتابخانه خوانده و به تصویر کشیده شد و طی برگزاری نشست کتابخوان دو کتاب "مژده گل" و "مهمان خراسان" معرفی گردید.

مسئول کتابخانه امام جعفر صادق عنوان کرد: در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره رضوی در کتابخانه و معرفی و آشنایی  اعضا با این رویداد فرهنگی ، برنامه های متنوع در کتابخانه در حال برگزاری است

اسماعیلی بیان کرد: برپایی میز جشنواره رضوی، برگزاری جمع خوانی کتاب های جشنواره و معرفی کتب منتخب در نشست های کتابخوان، اطلاع رسانی جشنواره از طریق وبلاگ و وب سایت و توزیع بروشور و ... از جمله برنامه های اجرایی برای برگزاری بهتر هشتمین جشنواره رضوی می باشد.

وی افزود: در نشست کتابخوان که به همین منظور برگزار شد، کتب زیر توسط دانش آموزان معرفی گردید:

"مژده گل : داستان هایی از زندگی امام رضا (ع)" نوشته  محمود پور وهاب و مجید ملا محمدی / معرفی شده توسط ملیحه السادات خاکستانی (عضو کتابخانه)

"مهمان خراسان" نوشته سعید بیابانکی/ معرفی توسط اسما شیخی(عضو کتابخانه)

" افسانه های ملل" نوشته محمدرضا شمس / معرفی توسط ثمین عرب خزاعی(عضو کتابخانه)

" دوستی" نوشته جولی کوالی، ترجمه سعیده عاقلتر/ معرفی کننده مهسا لطفی(عضو کتابخانه)

"امام خمینی" نوشته امیرحسین فردی/ معرفی توسط آرزو اسماعیلی(مسئول کتابخانه)


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 118
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما