1397/3/22 سه‌شنبه با ارائه چهار کتاب توسط مدیران حراست دستگاه های اجرایی استان، نشست کتاب خوان ویژه مدیران حراست خراسان رضوی برگزار شد با ارائه چهار کتاب توسط مدیران حراست دستگاه های اجرایی استان، نشست کتاب خوان ویژه مدیران حراست با حضورمدیران حراست دستگاههای اجرایی خراسان رضوی و با ارائه چهار اثر از نویسندگان حراستی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با ارائه چهار کتاب توسط مدیران حراست دستگاه های اجرایی استان، نشست کتاب خوان ویژه مدیران حراست با حضورمدیران حراست دستگاههای اجرایی خراسان رضوی و با ارائه چهار اثر از نویسندگان حراستی استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست قائم مقام حراست کل خراسان رضوی با ابراز خشنودی از برپایی محفلی با نام کتاب و در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب یکی از ارکان فرهنگ و تمدن است و دین اسلام کتاب را به عنوان نماد فرهنگی در اختیار دارد و اولین پیام وحی الهی به پیامبر اسلام در کتاب آسمانی قرآن، امر به خواندن و مطالعه بود.

جانشین اداره حراست کل استان ادامه داد: در مجموعه حراست استان نویسندگان برجسته ای مشغول فعالیت هستند که این نشست زمینه معرفی کتابهایی با موضوعات ویژه این حوزه کاری است.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز با اشاره به ایام پایانی ماه مبارک رمضان و حلول عیدسعید فطر گفت:
اتفاق بسیار مبارک و میمونی است که برای اولین بار در کشور در یک جمع فرهنگی مدیران و کارشناسان حراست کتابهای نوشته شده خود را با دیگر مسئولان حراست به اشتراک بگذارند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: رسالت حراست صیانت است و صیانت با مقوله کتاب و کتابخوانی گره خورده است و یکی از کارکردهای اصلی کتابخوانی صیانت است و این ابتکار و خلاقیت و برگزاری این جلسه می تواند سرآغاز خوبی برای ادامه و استمرار باشد.

وی ادامه داد: ترویج کتاب های خوب و معرفی آنها یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و ایشان معرفی و تقریظ نویسی را با همین مبنا انجام می دهند و کتاب خوانی می تواند به عنوان یکی از ارکان پدافند غیرعامل عنوان شود.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یادآور شد: در مجموعه اداره کل کتابخانه ها این آمادگی وجود دارد که در مناسبتهای مختلف کتابهای خوب معرفی شود و از ظرفیت نشست کتاب خوان در دستگاهها استفاده کند.

سبزیان ادامه داد: با تمام مباحثی که در حوزه کتاب نخوانی و مطالعه کم در استان و کشور وجود دارد ولی ما در همین استان و در شهرهای دور دست روستاهایی داریم که در نوبت مطالعه کتابهای کتابخانه روستا هستند.

در ادامه این جلسه چهار عنوان کتاب توسط مدیران حراست دستگاههای اجرایی استان به شرح ذیل معرفی شد: 

"راهنمای جامع حفاظت فیزیکی" مولف و معرفی کننده: مهدی سلیمی (پژوهشگر)
تحقیق حاضر در دو فصل و هفت بخش به مباحث مختلف تئوری و عملی در بحث راهنمای جامع حفاظت فیزیکی می پردازد. قوانین، بخش نامه ها و دستورالعمل ها، اعلام خطر، اعلام حریق، اطفا حریق، قفل های رمز و خزانه، بی سیم، پدافند غیرعامل و کمک رسانی از جمله مطالبی است که در این تحقیق به آن ها اشاره شده است. در پایان پژوهش نیز جداول مربوط به تجهیزات حفاظتی و استانداردهای مختلف مرتبط با آن ذکر شده است.
 
"اخلاق در جنگ (هشت سال دفاع مقدس)"مولف و معرفی کننده: علیرضا عابدی
کتاب اخلاق در جنگ بر گرفته از خصلت¬ها، اعتقادات و باروهای عملی است که رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس به آن جامعه عمل داده و میتواند به دلیل نزدیکی با نسل فعلی به خوبی انتقال یابد و الگویی مناسب برای ما باشند. در حقیقت پاسخی است به یک فرضیه و سوال؛ یعنی تاثیر پذیری جامعه از اخلاق و روحیات انسانی و معنوی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس. کتاب در نه بخش به عبرت های تاریخی از جنگ و شکل گیری دفاع مقدس، مبانی جنگ و دفاع، الگوها و اسوه های اخلاق در جنگ، تحول روحی و معنوی رزمندگان، اصول اخلاقی، اخلاق عملی پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع)، طیفای اخلاقی و  رزمندگان و اخلاق عملی از جمله مطالبی است که در این کتاب به آن ها اشاره شده است.
 
"رابطه بین بدرفتاری رهبر و رفتارهای انحرافی کارکنان"مولف و معرفی کننده: حسینعلی صابر
کتاب در پنج فصل با موضوع رهبری و رفتارهای کارکنان نگاشته شده است. رهبری و انواع آن، رفتارهای انحرافی، نگاهی به مطالعات گذشته در حوزه مدیریت و نتیجه گیری بخش های مختلف این کتاب را تشکیل می دهد. در مقدمه این کتاب ذکر شده است که  نظریه پردازی های اولیه در باب رفتارهای مخرب رهبران در سازمان ها بیشتر بر این نکته که این نوع رهبران فاقد رفتارها و سبک رهبری موثر و سازنده هستند، متمرکز بوده اند. با این حال شواهد مطالعه حداقل یک دهه قبل تاکنون حاکی از آن استکه رهبری مخرب به ویژه چیزی فراتر از عدم اثر بخشی صرف است.

"اعتقادات جدی است" مولف و معرفی کننده: علیرضا زرقانی
طرح گفتمان دینی جوان از سال 1385 به همت سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفت. هدف از اجرای این طرح پاسخ به حجم بالای شبهات اعتقادی جوانان بود. در این خصوص اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران سوالات دانش آموزان را جمع آوری کرده و اقدام به ارائه پاسخ به این سوالات نموده است. پاسخ تفصیلی به برخی سوالات فلسفی، استناد به آیات و روایات و احادیث در پاسخ به سوالات و در نهایت دریافت پاسخ برخی سوالات از طریق ارجاع خواننده به وب سایت های مرجع و مورد اطمینان از جمله نکات مهمی است که در این کتاب رعایت شده است. کتاب حاضر شامل 70 سوال اعتقادی و اخلاقی دانش آموزان است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 170
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما