کتابخانه ثارالله مشهد
دهه فجر

کتابخانه ثاراله
1396/11/24 سه‌شنبه کتابخانه ثارالله مشهد میزبان برنامه های فرهنگی دهه مبارک فجر به همت کتابخانه عمومی ثارالله مشهد مقدس، به مناسبت دهه مبارک فجر، نشست کتاب خوان مدرسه ای و برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد، به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی ثارالله، به مناسبت دهه مبارک فجر، نشست کتابخوان مدرسه ای و برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد.

طاهره پاک باطن مسئول کتابخانه عمومی ثارالله گفت: در راستای گرامیداشت ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با برنامه ریزی های صورت گرفته، فعالیت های متعددی از جمله نمایشگاه کتاب، آذین بندی کتابخانه با پرچم جمهوری اسلامی و پوسترهای زیبا، نصب روزشمار دهه فجر، تزئین و بروزرسانی مطالب تابلو اعلانات، برگزاری مسابقه ویژه دهه فجر در مدارس، قصه گویی و کلاس ساخت کاردستی برای کودکان، حضور در مدارس و معرفی کتابخانه، شرکت در نشست تخصصی کتابخوان انقلاب اسلامی، نصب بنر تبریک دهه فجر و 22 بهمن ماه، بازدید دانش آموزان از کتابخانه و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای انقلاب اسلامی در گلزار بهشت رضا(علیه السلام) اجرا شد. همچنین نشست کتابخوان مدرسه ای ویژه دهه مبارک فجر در محل دبیرستان شریعتمدار برگزار شد.

در این نشست که مسئول کتابخانه به همراه کتابدار کتابخانه و جمعی دوستانه از دانش آموزان پسر حضور داشتند، 6 کتاب توسط دانش آموزان، معرفی شد. اسامی کتاب های معرفی شده به شرح زیر است:

"ماه غریب من" نویسنده: مجید ملامحمدی / ارائه توسط: محمد امین شریعت پور(دانش آموز )

 کتاب ماه غریب من از مجید ملا محمدی مشتمل بر چهار فصل است که به داستان هایی از زندگانی امام رضا(علیه السلام) اشاره می کند. فصل اول بهشت مدینه، فصل دوم هشتمین آسمان، فصل سوم سفر به سرزمین غربت و فصل چهارم سرانجام و تنهایی می باشد.

"اعترافات غلامان" نویسنده: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه توسط:عرفان صمدی(دانش آموز)

کتاب "اعترافات غلامان" که از زبان غلامان جنگی بنی عباس و مأمون روایت می شود، حکایت آوردن امام رضا(علیه السلام) از مدینه به مرو است. هر بخش کتاب از نگاه یک غلام روایت می شود، غلامی که سرکرده غلامانی ست که امام را از مدینه به مرو می آورند، همچنین غلام کاتب دارالحکومه، غلامی که شب و روز در خواب و بیداری مراقب امام است و ...  همه از زاویه دید خود به روایت ماجرا می پردازند.

"در طلوع آزادی" نویسنده: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه توسط: حسین سلطانی(دانش آموز)

این کتاب گزارش روزهای 21 و 22 بهمن است. گزارشی از پیروزی نهایی انقلاب اسلامی و اولین باری که به صورت رسمی از رسانه ها، تغییر حکومت کشور اعلام می گردد.

 "زیر بار ستم نمی کنیم زندگی" نویسنده: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه توسط مهدی عطایی(دانش آموز)

این کتاب مروری بر تظاهرات میلیونی مردم تهران و شور وخروش آنها در روزهای  ١٩ و ٢٠ آذر  ١٣٥٧ (تاسوعا و عاشورا) است. این تظاهرات که بیانگر همبستگی مردم و نظم و مدیریت در اجرای آن بود، از یک طرف اعتماد به نفس زیادی در مردم ایجاد کرد و از طرف دیگر، حکومت را به چاره جویی جدی تری وا داشت تا سرانجام… .

"شاه رفت" نویسنده: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه توسط: مهدی حاجی بگلو(دانش آموز)

در بعد از ظهر پانزدهم آبان ماه سال 57، مردم ایران بر صفحه تلویزیون دولتی کشور، تصویر غمزده شاه را دیدند که با لحنی شکست خورده، به مردم قول می داد که دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نکند. اما پیام عذرخواهانه او برای مردم، نشانه نزدیک شدن پیروزی نهایی بود.

"امام آمد" نویسنده: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه توسط: امیر حسین کاشکی(دانش آموز)

این کتاب روزشمار اواخر رژیم شاه و نخست وزیری شاپور بختیار و حوادث و وقایعی است که آمدن امام به ایران را، به رغم خطرات و تهدیدات موجود، تسریع کرد. کیلومترها دورتر از خاک ایران، یعنی در دهکده نوفل لوشاتو در حومه پاریس، صدها خبرنگار جمع شده اند تا آخرین خبرها را درباره بازگشت امام خمینی(ره) به میهن خود به سراسر جهان مخابره کنند. عده ای هنوز سفر امام را به ایران صلاح نمی دانند، اما امام تصمیم خود را گرفته است و ...
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 307