جلسه تجمیعی انجمن
1396/7/20 پنجشنبه جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی چناران، گلبهار و گلمکان برگزار شد جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی گلبهار و گلمکان به ریاست فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران، نشست تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای چناران، گلبهار و گلمکان با حضور فرماندار، بخشدار گلبهار، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی و اعضای این انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.

در آغاز نشست فرماندار ضمن خوش آمد به حاضران و یادآوری مناسبت ها اظهار داشت: اهمیت نقش کتاب در زندگی را همه می دانند، ولی امروزه رقیبان زیادی چون تبلت و فضای مجازی باعث شده که بیشتر مردم از کتابخوانی فاصله داشته باشند، بنابراین تدوین برنامه‌ای بمنظور فرهنگ‌سازی و تلاش برای پیشرفت فرهنگ کتابخوانی در میان مردم لازم است؛ اداره کتابخانه‌های عمومی در این زمینه گام‌ های مفیدی برداشته است ولی تحقق این هدف نیازمند مشارکت دیگر ادارات و سازمان ها نیز هست.

وی با تاکید بر لزوم واریز به موقع نیم درصد درآمد کل شهرداریها به حساب انجمن کتابخانه ها از سوی شهرداری ها  گفت: کتابخانه ها بخش مهمی از شهر هستند و شهرداری ها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

وی از ادارات و کسانی که به برگزاری باشکوه جشنواره رضوی امسال همیاری کردند قدردانی نمود.

در ادامه نوروزی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی بیان داشت: این اداره تلاش های زیادی انجام داده است اما برخی مشکلات در بحث  کتابخوانی و کتابخانه‌ ها هست که با تلاش و همکاری ادارات قابل‌حل است.

نوروزی در ادامه ضمن گزارش برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی عنوان کرد: این جشنواره یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین حرکت‌های فرهنگی در زمینه کتابخوانی بود. هدف از برگزاری این جشنواره گسترش و نهادینه‌سازی سیره و فرهنگ رضوی و مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی، در جامعه  به‌ ویژه در میان کودکان و نوجوان است و  لازم است  از کسانی که در اجرای جشنواره رضوی کمک نمودند تشکر و قدردانی داشته باشم.

در ادامه این نشست هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 23
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما