اداره کل خراسان رضوی
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
اخبار
اخبار آزمون
اخبار شهرستانها
ایمیل همکاران
پیام مدیرکل به مناسبت روز عید فطر
پیشنهادات
تصوير ها
تصوير ها
تصوير ها
تصوير ها
جستجو
حکایت
در آيينه مطبوعات
رويدادها
زمان ديجيتال سرور
سایتهای سازمان
سایتهای مرتبط
سر خط اخبار
طرح خلاقان برتر
فايل ها
کارتون کتاب
گزارش تصویری
گزارش فرهنگی
گزیده اخبار
لیست لینک تصاویر
متون عمومی
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
معرفی کتاب
مقالات
منو
منو
منو
نظر خواهي
نظر خواهي
واحد آموزش و پژوهش
وب سایت شهرستان ها
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود كاربران
ورود كاربران
جلسه تجمیعی انجمن
1396/7/20 پنجشنبه جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی چناران، گلبهار و گلمکان برگزار شد جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی گلبهار و گلمکان به ریاست فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران، نشست تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای چناران، گلبهار و گلمکان با حضور فرماندار، بخشدار گلبهار، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی و اعضای این انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.

در آغاز نشست فرماندار ضمن خوش آمد به حاضران و یادآوری مناسبت ها اظهار داشت: اهمیت نقش کتاب در زندگی را همه می دانند، ولی امروزه رقیبان زیادی چون تبلت و فضای مجازی باعث شده که بیشتر مردم از کتابخوانی فاصله داشته باشند، بنابراین تدوین برنامه‌ای بمنظور فرهنگ‌سازی و تلاش برای پیشرفت فرهنگ کتابخوانی در میان مردم لازم است؛ اداره کتابخانه‌های عمومی در این زمینه گام‌ های مفیدی برداشته است ولی تحقق این هدف نیازمند مشارکت دیگر ادارات و سازمان ها نیز هست.

وی با تاکید بر لزوم واریز به موقع نیم درصد درآمد کل شهرداریها به حساب انجمن کتابخانه ها از سوی شهرداری ها  گفت: کتابخانه ها بخش مهمی از شهر هستند و شهرداری ها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

وی از ادارات و کسانی که به برگزاری باشکوه جشنواره رضوی امسال همیاری کردند قدردانی نمود.

در ادامه نوروزی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی بیان داشت: این اداره تلاش های زیادی انجام داده است اما برخی مشکلات در بحث  کتابخوانی و کتابخانه‌ ها هست که با تلاش و همکاری ادارات قابل‌حل است.

نوروزی در ادامه ضمن گزارش برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی عنوان کرد: این جشنواره یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین حرکت‌های فرهنگی در زمینه کتابخوانی بود. هدف از برگزاری این جشنواره گسترش و نهادینه‌سازی سیره و فرهنگ رضوی و مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی، در جامعه  به‌ ویژه در میان کودکان و نوجوان است و  لازم است  از کسانی که در اجرای جشنواره رضوی کمک نمودند تشکر و قدردانی داشته باشم.

در ادامه این نشست هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما