سبزوار
1396/12/23 چهارشنبه دو خبر از کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی امامزاده حسن(ع) کوشک و مرحومه فرزانه گلدانی سبزوار در هفته جاری انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی سبزوار،‌ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی  امامزاده حسن(ع) کوشک و مرحومه فرزانه گلدانی سبزوار در هفته جاری انجام شد.

حسین مرادی مسئول کتابخانه امامزاده حسن(ع) کوشک گفت: به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و همزمان با 17 اسفند جمع خوانی کتاب ("زن گوهر آفرینش" جایگاه زن در بیانات مقام معظم رهبری) با حضور علاقه مندان و چند تن از اعضای کتابخانه برگزار شد.

مرادی افزود: همچنین آخرین نشست کتابخانه ای سال 96 نیز با معرفی 4 کتاب به شرح ذیل انجام شد:

"زندگانی فاطمه زهرا" نویسنده: دکتر جعفر شهیدی/ ارائه دهنده:محمد مومنی

 "در ستایش کتاب" نویسنده: ایوب بهنام / ارائه دهنده: امیر حسین عامری

"برتری های زن"نویسنده: عباسعلی محمودی / ارائه دهنده: مهدی کرابی

 "خرازی(یادگاران)" نویسنده: فاطمه غفاری / ارائه دهنده: امیر حسین کرامتی

محسن زرقانی مسئول کتابخانه فرزانه گلدانی نیز از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی خبر داد و گفت: برنامه کتابخانه گردی ویژه کودکان انجام شد و کودکان دوست داشتنی با قسمت های مختلف کتابخانه گلدانی آشنا شدند.

زرقانی ادامه داد: همزمان با ولادت پر برکت حضرت فاطمه(س)، جشن تولد یکی از سادات(فاطمه زهرا خیرآبادی) با حضور خانواده و فامیل و دوستانش در کتابخانه برگزار شد و هدیه ای از طرف کتابخانه فرزامنه گلدانی به این کودک عزیز داده شد و همگی به عضویت کتابخانه درآمدند.

محسن زرقانی افزود: مسابقه نقاشی،  جملات زیبا و انشاء نویسی در مقام مادر ویژه کودکان و بزرگسالان برگزار شد و به منتخبین جوایزی اهدا شد.

مسئول کتابخانه عمومی  فرزانه گلدانی گفت: چند تن از اعضای خوش ذوق کتابخانه، اشعاری در مقام دخت نبی(س) و مادر آماده کرده بودند که برای حاضرین قرائت کردند.

زرقانی افزود: بنده نیز علاوه بر معرفی کتاب های خوب در مورد زندگی سیده دو عالم،  زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) را داستان گونه برای کودکان و نوجوانان تعریف کردم و در پایان از ایشان خواستم تا برداشت خود را از شخصیت بی بدیل آن حضرت بیان کنند. گفته های کودکان و نوجوانان در مورد حضرت فاطمه زهرا(س) شگفت آور بود.

زرقانی گفت: در این جشن خجسته حاضرین پذیرایی شده و به بهانه برگزاری مسابقات مختلف هدایایی به آنها داده شد تا روزی زیبا و آموزنده برایشان بسازیم.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 510