جلسه شورای اداری استان
1396/10/23 شنبه با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی، سومین جلسه شورای اداری خراسان رضوی برگزار شد سومین جلسه شورای اداری خراسان رضوی با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سومین جلسه شورای اداری خراسان رضوی با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان در محل هتل گلستان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه با اشاره به تلاش و همت کتابخانه های عمومی استان در برگزاری برنامه های متنوع و کتابخانه ای و فرهنگی گفت: باید تمام برنامه ها و فعالیتهای کتابخانه ها به نحو مطلوب و مناسب اطلاع رسانی شود ولی این اطلاع رسانی و بیان مشکلات باید به نحوی باشد که نقاط قوت و برجسته و کارهاری خوب بیان شود.

حسین اکبری ادامه داد: با توجه به نزدیک بوده ایام الله دهه فجر از الان به فکر این ایام باشید تا در این ایام امید و شادی و نشاط برنامه های وبی ارائه و سهمی در این شادی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مصوب شده است که سی درصد دانش آموزان عضو کتابخانه های عمومی بشوند و باید عنوان کنیم که تصویب این مصوبه کار بسیارمشکلی بود و باید در سطح استان نسبت به اجرایی کردن آن تلاش کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ادامه داد: موضوع دیگری که در حال پیگیری است بحث روستای پاک است که با پیگیری اداره کل در شاخصه های انتخاب این روستاها مولفه کتابخوانی نیز لحاظ شده است و در سال جاری صد روستا با این مولفه ها نامزد انتخاب به عنوان روستای پاک استان خواهد شد.

در ادامه این جلسه معاون توسعه کتابخوانی اداره کل کتابخانه های استان نیز مطالبی در خصوص کتابخانه ها  و قوانین و ضوابط حاکم برآن و ضرورت رعایت این موارد از سوی همکاران ارائه کرد.

هادی حافظی ادامه داد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور نیز مصوبه ای با موضوع کتاب و کتابخوانی گذاشته شده است که بخشنامه این مصوبه به استانها ابلاغ و راهکارهایی برای اجرایی شدن آن ارائه شده است.

 این جلسه با ارائه گزارشی از برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان از جمله برگزاری نشستهای کتاب خوان توسط  نصیری کارشناس فرهنگی استان ادامه پیدا کرد.

زهرا باقر زاده سرپرست معاونت اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در ادامه جلسه به بیان و تشریح آخرین دستور العملهای اداری و مالی پرداخت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 235