نمایشگاه کتاب
1397/2/26 چهارشنبه به مناسبت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی انجام شد، جمع خوانی، شاهنامه خوانی و نمایشگاه کتاب در کتابخانه بنت الهدی صدر قوچان سالروز بزرگداشت فردوسی و دیگرمناسبتهای مبارک ماه شعبان در کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان با شاهنامه خوانی جمع خوانی و نمایش کتب پاس داشته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان، سالروز بزرگداشت فردوسی و دیگرمناسبتهای مبارک ماه شعبان  در کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان با  شاهنامه خوانی جمع خوانی و نمایش کتب پاس داشته شد.

مسئول کتابخانه شهید بنت الهدی صدر قوچان گفت:به مناسبت گرامیداشت شاعر و سخن سرای بزرگ ایران زمین حکیم ابوالقاسم فردوسی عضویت در کتابخانه رایگان و نمایش کتب این شاعر توانا , در کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان برگزار شد.

فاطمه خجسته ضمن بیان مطلب فوق افزود: علاقه به داستان های کهن ایران زمین فردوسی را به فکر انداخت تا شاهنامه را به نظم در آورد. چنان که از گفته خود او بر می آید، مدتها در جستجوی این کتاب بوده و پس از یافتن نسخه اصلی داستان های شاهنامه، نزدیک به سی سال از بهترین ایام زندگی خود را وقف این کار کرده است.

جمع خوانی کتاب مردی که خواهد آمد

اعضای کودک و نوجوان  کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان  به جمع خوانی کتاب گذری بر زندگی چهارده معصوم : مردی که خواهد آمد, حضرت امام مهدی (عج)  پرداختند.

خجسته در ادامه گفت : برگزاری مراسم جشن و شادمانی در روز نیمه شعبان مختص ایران نیست و در بسیاری از کشور‌های اسلامی با این که شیعیان در اقلیت قرار دارند مراسم بزرگی برای این روز برگزار می‌شود چرا که بعضی از فرقه‌های اهل سنت به حجه بن الحسن و ظهور او اعتقاد دارند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 171