جلسه انجمن
1397/2/26 چهارشنبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت حیدریه برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت حیدریه به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های تربت حیدریه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست مهندس موهبتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در روز دوشنبه 24 اردیبهشت در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه و پس از قرائت قرآن، اولیایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه ضمن عرض خیرمقدم و تبریک پیشاپیش ماه پرفضیلت رمضان، برنامه و بودجه پیشنهادی سال 97 را که قبلا برای اعضاء ارسال شده بود در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار داد و اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این برنامه و بودجه پیشنهادی اعلام نمودند.

خانم عطائیان نویسنده فعال و عضو انجمن خواستار افزایش رقم بودجه در هفته کتاب و برگزاری کلاسهای آموزشی مثل نویسندگی و داستان نویسی شد.

آقای شاه پسند نماینده آموزش و پرورش نیز در ادامه عنوان نمود: پژوهش ها باید کتاب محور شود و در بودجه پیشنهادی سهم پژوهش صفر اعلام شده که اولیایی رئیس اداره کتابخانه ها دلیل این امر را نبود فضا برای ایجاد این بخش عنوان نمود. اما برای ایجاد بخش پژوهشگران در یکی از کتابخانه ها ی شهرستان رقمی در نظر گرفته شد.

احمد علی موهبتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و فعالیت های ارزنده ریاست اداره کتابخانه های شهرستان و دیگر اعضای انجمن در سال گذشته گفت: با توجه به تلاش های مجدانه شما عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است که این نشانگر این نکته است که کتاب در بین شهروندان جای بیشتری را به خود اختصاص داده است .

معاون استاندار در خصوص سهم نیم درصد کتابخانه ها از درآمد شهرداری نیز گفت: با توجه به اینکه گسترش فعالیتهای کتابخانه ای وابستگی به میزان اعتبار کتابخانه ها دارد از شهرداری محترم انتظار می رود ضمن شفاف سازی نسبت به اعلام بدهی شهرداری ، همکاری لازم با کتابخانه ها را با پرداخت به موقع سهم نیم درصد آنها از درآمد شهرداری و انجام برخی از فعالیتهای مورد نیاز کتابخانه ها بعمل آورد.

مصطفوی رئیس شورای شهرستان در خصوص سهم نیم درصد شهرداری ها قول های مساعدی داد که با هماهنگی با شهردار نسبت به پرداخت نیم درصد شهرداری در سال 97 اقدام شود.

در پایان پس از بررسی و اعلام نظرات اعضا برنامه و بودجه سال 97 کتابخانه های عمومی شهرستان با رقم بالغ بر 4 میلیارد و دویست میلیون ریال به تصویب رسید .


 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 165