کتبا خوان مهمانشهر
1397/2/26 چهارشنبه نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه ثامن الائمه (ع) مهمانشهر تربت جام نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه ثامن الائمه (ع) مهمانشهر تربت جام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام،نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه ثامن الائمه (ع) مهمانشهر تربت جام برگزار شد.
کتاب های معرفی شده به شرح ذیل می باشد:

" مثل هیچ کس"  نوشته  سپیده خلیلی    / معرفی شده توسط  حدیثه محمدی (عضو کتابخانه می باشد)

عمه مهین الان به بابا تلفن کن بگو که برای دو تا بچه اونجایی که گفتی جا بگیره. منم با نوید می‌رم. کی گفته گردن همه باید مثل گردن غاز صاف باشه و پاهای همه باید یه اندازه باشه؟ کی گفته موهای بچه‌ها فقط باید قهوه‌ایی یا سیاه باشه؟ من می‌رم و خودم از نوید نگهداری می‌کنم تا هیچ وقت غصه نخوره......

"خدا از دیدگاه قرآن" نوشته دکتر محمد بهشتی  / معرفی شده توسط  راضیه ملحمی (عضو کتابخانه می باشد)

این کتاب، پایان نامه دکتری آیت الله شهید دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی، اولین رئیس قوه قضائیه کشور است که آن را در سال 1353 با عنوان «مسائل مابعدالطبیعه در قرآن» و به راهنمایی استاد شهابی و در حضور گروه داوران متشکل از آیت الله شهید مرتضی مطهری، استاد شهید دکتر مفتح و تنی چند از اساتید مبرز دانشگاه تهران دفاع کرد.کتاب علاوه بر پیشگفتار و مقدمه و فهرست اعلام، دارای شش بخش کلی با این عناوین است: مابعدالطبیعه، مسائل مابعدالطبیعه، مبدأشناسی، خدای یکتا، اسماء و صفات، توضیحات.

"معجزه شناسی"نوشته باقر سعیدی روشن / معرفی شده توسط  سحر خاوری(عضو کتابخانه)

کتاب حاضر از 6 فصل تشکیل شده است:
1. فصل نخست: چیستس اعجاز
2. فصل دوم: هستی اعجاز
3. فصل سوم: چرایی اعجاز
4. فصل چهارم: چگونگی معجزات
5. فصل پنجم: آفاق و کرانه های اعجاز قرآن
6.فصل ششم: اندیشه اعجاز

" کاغذ "  ترجمه مجتبی الهی خراسانی / معرفی شده توسط  مهناز امانی(عضو کتابخانه)

کتابهای آهو ، مجموعه ای است از دانستنیهای علمی که موضوعات و مواد علمی آنها از سوی کارشناسان به دقت انتخاب و متناسب با سطح خوانندگان نگاشته شده ، و با تصاویر زیبا و حروف چشم نواز آراسته گردیده است. این کتابها می توانند به صورت کمک آموزشی در خانه و مدرسه مورد استفاده قرار گیرند.

" چگونه کتاب بخوانیم " نوشته  مارتیمر جی. آدلر / معرفی شده توسط  هما جمشیدی فرد(عضو کتابخانه)

این کتاب برای کسانی به رشته تحریر درآمده است که علاقه دارند اهل مطالعه باشند یا دقیق‌تر بگوییم این کتاب مخصوص خوانندگانی است که هدف اصلی آنها کسب دانش بیشتری است.

"فرمین موش کتاب خوان"  نوشته  سم سوج / معرفی شده توسط   یگانه حسینی (عضو کتابخانه)

فرمین، از همان ابتدا با شما “چشم تو چشم” میشود، شما را صدا مى زند تا داستان زندگى اش را برایتان روایت کند، داستانِ کرم کتاب شدنش را. زبان ساده ى او که مسائل بزرگ و پیچیده را پیش مى کشد، به سان امواج ارام دریا مخاطب را همراه مى کند. از افسردگى مى گوید، از عشق، از درد و رنج روح و از مسائلى بیش از حد انسانى. شاید شنیدن این مسائل از زبانِ یک موش، انسان ها را بیش از پیش به تفکر وا دارد.

"سفرهای علمی"  نوشته  جوانا کول  / معرفی شده توسط   محمدرضا محمدی (عضو کتابخانه)

"در چهارمین جلد از"مجموعه شعر کودکان کربلا" داستان فرزندان حضرت مسلم بازگو شده است. مسلم یکی از بستگان و نامه‌رسان امام حسین (ع) بود که به دست یاران ابن زیاد دستگیر شد و به شهادت رسید. پس از آن فرزندان وی نیز به دست یکی از دشمنان امام حسین که بسیار طماع بود گرفتار شدند. او هر دوی آن‌ها را سر برید تا بتواند به جایزه‌ای که ابن زیاد تعیین کرده بود، دست یابد."

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 301