دومین جلسه شورای اداری

جلسه شورای اداری
1397/4/21 پنجشنبه با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی، جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور مدیرکل و با موضوع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور مدیرکل و کارشناس فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با موضوع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به روند مثبت و تلاش مفید و ارزشمند مجموعه کتابخانه های استان در برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: خوشبختانه در سال جاری همکاران در کتابخانه های عمومی با انگیزه، جدیت بیشتر و انرژی مضاعفی با هدفی الهی و خالص پای کار آمده اند و تاکنون از هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی  به خوبی استقبال شده است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: هدف ما در برگزاری این جشنواره احیای امر اهل بیت(ع) است و یکی از مصادیق احیای امر معصوم(ع) قطعا برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است.

وی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی مسیری روشن و درست برای بیان محاسن کلام اهل بیت(ع) و آموزش این سیره و کلام به دیگران است.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ رضوی و سبک و سیره آن حضرت با زیباترین واژه ها که در کتاب های معرفی شده در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بیان شده یکی دیگر از اهداف جشنواره است.

سبزیان برگزاری این جشنواره را زمینه ای برای معرفی و شناساندن کتابخانه های عمومی عنوان کرد و ادامه داد: ظرفیت عظیم کتابخانه های عمومی به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی کشور کمتر مورد توجه و شناخت جامعه قرار گرفته، که به واسطه برگزاری این جشنواره و حضور در میان مردم و ادارات می توان از این فرصت به جهت معرفی و شناساندن جایگاه کتابخانه های عمومی نیز استفاده کرد.

وی ادامه داد: کتابداران و مسئولان کتابخانه ها و ادارات توجه دارند که، کیفیت کار مهمترین هدف از برگزاری جشنواره رضوی است و ما باید خدا را شکر کنیم که با انجام کاری با کیفیت و درست مدال خادم الرضایی را به سینه داریم.

در ادامه این جلسه سعید مجیدی، کارشناس فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز گفت: با توجه به حضور دو روزه در استان و بازدیدی که از چند کتابخانه عمومی داشتم کارهای ابتکاری و خلاقانه در اکثر کتابخانه ها مشاهده می شد.

مجیدی ادامه داد: ظرفیت جشنواره کتابخوانی رضوی باعث شده است که کتابخانه ها  به عنوان یک پایگاه فرهنگی عمل کنند. در بعضی از روستاها و اماکن که مسجد، حسینیه و مدرسه وجود ندارد وظیفه کتابخانه عمومی به مراتب سنگین تر است.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد کیفی و به دور از آمار سازی در نهاد گفت: هدف نهاد از برگزاری برنامه های فرهنگی مانند هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خواندن کتاب است، گفت: باید به دور از توجه به اعداد و ارقام و فعالیتهایی که رسیدن به آمار مشارکتی را نشان می دهد به اندازه کشش، وسع و توان کتابخانه در جشنواره رضوی تلاش شود.

مجیدی با اشاره به وجود مشکلات و نقایصی در روند برگزاری جشنواره رضوی گفت: ایرادهایی به نحوه برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی وارد است که سعی شده است این ایرادات به کمترین حالت برسد.

در بخشی از این جلسه روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان به بیان گزارشی از فعالیتهای خود در رابطه با برگزاری هشتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی پرداختند.

در انتهای این جلسه از همکاران اداره کتابخانه های عموی مشهد برای کسب رتبه برتر در نمایشگاه قرآن و عترت استان، ادارات برگزیده استان در برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی و دو کتابخانه فعال در طرح با هم بخوانیم تقدیر شد. بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 271